Foton Enerji Sistemleri | Fotovoltaik Çatı Sistemleri
15735
page-template-default,page,page-id-15735,page-child,parent-pageid-15289,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Fotovoltaik Çatı Sistemleri

Fotovoltaik Montaj Sistemleri Kurulumu

Fotovoltaik montaj sistemleri fotovoltaik panellerin çatı, cephe veya açık alanlar gibi yüzeylere monte edilmesini sağlar.

1) Çatı Sabitleme Ekipmanı: Çatı kancalarından veya sabitleme kiremitlerinden oluşan çatı sabitleme ekipmanları profil ray sisteminin çatıya montajını sağlamak için kullanılırlar.

2) Profil Ray Sistemi: Montaj sisteminin ana kısmını oluşturan profil ray sistemi fotovoltaik panelleri taşır.

3) Modül Sabitleme Ekipmanı: Fotovoltaik panellerin profil ray sistemine montajını sağlamak için kullanılan ekipmanlardır. Fotovoltaik sistemler kurulum yapıldıkları yere göre üçe ayrılır:

– Çatı Uygulamaları

– Açık Alan Uygulamaları

– Cephe Uygulamaları

Çatı Montajı Uygulamalarının en basit ve sık kullanılanı fotovoltaik panellerin çatıya dikey bağlanmasıdır. Bu sistemde iki paralel profil birer sıra şeklinde çatı kancalarının yardımı ile çatıya monte edilir. İki profil arasındaki uzaklık fotovoltaik panelin boyutuna göre hesaplanır. Paneller sisteme panel çerçevesine ait 4 adet montaj deliklerinden monte edilir.

Foton Enerji istenildiği takdirde sadece Montaj (uygulama) hizmeti de vermektedir. Daha ayrıntılı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Fotovoltaik, Kojenarasyon veya Biyogaz Sistemleri ile ilgili tüm soru ve projeleriniz için bir telefon kadar yakınınızdayız.